Grupa Kapias – Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Wojciech Kapias
PL, 43-230 Goczałkowice-Zdrój, ul. Główna 124
+48 695 091 831 | +48 601 671 360 | +48 609 613 335
pon.-pt. 7-17, sob. 7-12
 • English
 • Čeština
 • Slovenčina
 • Русский

 

Przedstawiamy Państwu naszą Ofertę hurtową, skierowaną do centrów ogrodniczych, firm nasadzeniowych i architektów krajobrazu oraz instytucji publicznych zajmujących się profesjonalnym obrotem materiałem roślinnym. Zawiera ona aktualny asortyment drzew i krzewów iglastych oraz liściastych.

Grupa_Kapias_szkolka_z_lotu_ptaka
Grupa Kapias – Szkółka z lotu ptaka

 

Materiał produkowany jest w substracie torfowym, w pojemnikach sztywnych o pojemności od 0,5 do 290 l.

Ceny podane w ofercie są cenami hurtowymi netto PLN (sprzedaży detalicznej nie prowadzimy!). Dla odbiorców hurtowych stosujemy system rabatów, w wysokości uzależnionej od wartości zakupionych roślin (od 5 do 25%). Ponadto okazjonalnie prowadzimy akcje promocyjne.

Obowiązującą formą płatności jest gotówka, a dla stałych i terminowo płacących klientów ustalona forma płatności. Istnieje możliwość płatności kartą płatniczą. W przypadku płatności w obcej walucie (akceptujemy € i $) stosujemy przelicznik zgodny z kursem waluty (NBP) w dniu wystawiania dokumentu sprzedażowego.

Na życzenie klienta realizujemy transport (wyłącznie na terenie Polski). Dysponujemy odpowiednimi samochodami o ładowności około 1 tony i 6 ton. Transport nie obejmuje rozładunku! Mniejsze rośliny przewozimy na wózkach CC lub w skrzyniopaletach, a większe solitery przewożone są luzem, załadowane zawsze w bezpieczny sposób. Warunki transportu pozostają do indywidualnego uzgodnienia.

Wiele roślin produkowanych w naszej szkółce dodatkowo zaopatrzonych jest w kolorowe etykiety. Coraz większe partie materiału oznaczane są w formie etykiety samoprzylepnej umieszczonej na kontenerze, zawierające oprócz nazwy łacińskiej i polskiej również nasz kod EAN, natomiast drzewa liściaste produkowane w kontenerach oznaczone są za pomocą etykiet pętelkowych również zawierających m.in. kod EAN.

Każdego dnia czynimy wszelkie starania, aby produkowany przez nas materiał roślinny był najwyższej jakości, sprzedawany zdrowy i w odpowiedniej kondycji. Szkółka nie ponosi odpowiedzialności za zaniedbania roślin leżące po stronie Klienta lub wady powstałe w wyniku czynników zewnętrznych, niezależnych od nas (np. warunki atmosferyczne). Szkółka ponosi odpowiedzialność wyłącznie za zawinione działania.

W sytuacji niezgodności ilości wydanych roślin lub pomyłki w asortymencie, szkółka jest zobowiązana do korekty dokumentów sprzedaży bądź wymiany roślin lub wydania brakującej ilości. Sposób rozwiązania tej sytuacji ustalany jest indywidualnie z klientem. Klient jest zobowiązany każdorazowo do sprawdzenia odebranego materiału roślinnego i poinformowaniu szkółki o ewentualnych niezgodnościach niezwłocznie po odebraniu zamówienia, jednak nie później niż kolejnego dnia roboczego.

Klient zobowiązuje się do odebrania zamówionych roślin w ustalonym terminie. Nieodebranie roślin w tym terminie oraz brak informacji ze strony Klienta w tej sprawie, skutkować będzie anulowaniem zamówienia.

 

 

Pracujemy od wczesnej wiosny do późnej jesieni w dni robocze

od 7:00 do 17:00 (w okresie listopad-grudzień 7:00-15:00),

a w soboty od 7:00 do 12:00 (w grudniu w soboty nie pracujemy).

W niedziele i święta nie pracujemy!

 

 • Prowadzimy sprzedaż bezpośrednią (bez uprzedniego zamówienia)
  Grupa_Kapias_thuja_smaragd

   

  Grupa Kapias – Thuja occ. Smaragd
 • Większe ilości materiału prosimy zamawiać z kilkudniowym wyprzedzeniem poprzez formularz on-line zapytania ofertowego

Materiał można zamawiać:

 1. osobiście w naszym punkcie sprzedaży hurtowej
 2. poprzez formularz on-line zapytania ofertowego (zaloguj się na swoje konto i prześlij do nas swoje zapytanie)
 3. mailowo: kapias@kapias.com.pl
 4. telefonicznie:

+48 695 091 831 [Ania],

+48 601 671 360 [Agnieszka]

+48 609 613 335 [Teresa]

 • Sprzedaży wysyłkowej nie prowadzimy!
 • Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen w trakcie sezonu
 • Oferta jest aktualna do wyczerpania zapasów 
 • Dostępność wybranych pozycji z oferty może być uzależniona od pory roku (okresu wegetacji roślin)
 • W zależności od pory roku i okresu wegetacji parametry roślin mogą się różnić od podanych w ofercie!!!

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą hurtową oraz zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki.

 

Objaśnienia – zgodnie z wytycznymi Związku Szkółkarzy Polskich:

C – pojemnik okrągły lub kwadratowy, o pojemności ≥ 2 l np.: C2 – pojemnik o pojemności 2 l

C…f – pojemnik o określonej pojemności z tkaniny polipropylenowej

P – pojemnik okrągły lub kwadratowy o pojemności < 2 l np.: P13 – pojemnik kwadratowy o boku 13 cm, P13r – pojemnik okrągły (r=round), o średnicy 13 cm

Balot – bryła korzeniowa, zabezpieczona tkaniną jutową (+ ew. siatką stalową)

Pa – roślina pienna np.: Pa 180+, 8/10 – roślina pienna o wysokości pnia min. 180 cm i obwodzie pnia mierzonym na wysokości 1 m, wynoszącym od 8 do 10 cm

WParoślina wielopienna tj. posiadająca 2 lub więcej pędów (pni) rozgałęzionych do wys. 50 cm od powierzchni ziemi; np. WPa3 – roślina wielopienna posiadająca 3 pnie do wys. 50 cm

N – roślina w formie naturalnej

Bambus – roślina zaopatrzona w podporę bambusową

Drabinka – roślina zaopatrzona w podporę w formie drabinki

 

*Niniejsze opracowanie nie jest informacją handlową i nie może być uznawane za ofertę handlową w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

 

%d bloggers like this: