Grupa Kapias – Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskie Wojciech Kapias
PL, 43-230 Goczałkowice-Zdrój, ul. Główna 124
pon.-pt. 7-15, sob. 7-12
  • English
  • Čeština
  • Slovenčina
  • Русский

 

Gospodarstwo Rolno-Szkółkarskielogo_Grupa_Kapis
Wojciech Kapias

 

Prezentujemy garść informacji, które przybliżą Państwu naszą firmę.

Grupa Kapias to śląska firma rodzinna, oparta na solidnych fundamentach: tradycji i doświadczeniu oraz determinacji w podejmowaniu nowych wyzwań, już od 5-ciu pokoleń funkcjonuje w branży rolno-ogrodniczej.

Wiodącym ogniwem Grupy, jest założone w XIX wieku Gospodarstwo Kapias, którego aktualny profil został nadany w ostatnich dziesięcioleciach. W chwili obecnej zajmuje obszar 22 ha, a działalność szkółkarska jest prowadzona na ok. 17-stu hektarach. Większość tej powierzchni stanowią uprawy kontenerowe i gruntowe. Pozostałą powierzchnię zajmują ogrody i mateczniki. Całość dopełnia część logistyczna, obejmująca magazyny, place itp.

Aktualnie produkujemy kilkaset gatunków i odmian roślin ozdobnych o bardzo zróżnicowanych parametrach (od materiału wyjściowego po dorosły). Zdecydowana większość roślin produkowana jest w pojemnikach, co bez względu na warunki atmosferyczne, czyni je dostępnymi przez większą część roku. Znaczącą pozycję w naszej ofercie stanowią rośliny do nasadzeń komunalnych – rośliny okrywowe, szpalerowe, drzewa itp. Ponadto, na bieżąco poszerzamy asortyment produkowanych roślin, starając się zaspokoić potrzeby najbardziej wyrafinowanych klientów.

Czynimy starania w kierunku jak najlepszego wyposażenia gospodarstwa w nowoczesne maszyny i urządzenia, współpracujemy z ośrodkami naukowymi i doradczymi, wymieniamy doświadczenia z innymi szkółkarzami, a także uwzględniamy opinie i uwagi naszych klientów, co w połączeniu z profesjonalizmem naszego personelu, pozwala nam na stosowanie coraz bardziej zaawansowanych technologii produkcji oraz na ciągłe podnoszenie standardów, zarówno w procesie produkcji, jak i w obsłudze wszystkich naszych kontrahentów.
zwiazekJesteśmy wieloletnimi członkami Związku Szkółkarzy Polskich, co dodatkowo mobilizuje nas do dalszej intensyfikacji produkcji w naszym gospodarstwie.
Corocznie bierzemy udział w krajowych i międzynarodowych wystawach branżowych. Stoiska naszej szkółki wielokrotnie zdobywały wyróżnienia i nagrody za aranżację oraz jakość prezentowanego materiału szkółkarskiego.
Rośliny wyprodukowane w naszej szkółce trafiają do szerokiego grona nabywców, zarówno na rynkach krajowych i zagranicznych.

 

Usługi ogrodnicze to kolejna, dynamicznie rozwijająca się gałąź działalności Grupy Kapias. W temacie zagospodarowania ‘zielonej’ przestrzeni, oferujemy usługi od projektu do realizacji, w tym również szeroko rozumianą konserwację zieleni.

Będzie nam miło gościć Państwa w naszej szkółce, mając nadzieję, że dołączą Państwo do grona naszych Partnerów handlowych, a oferowane przez nas drzewa i krzewy, będą powodem zadowolenia i satysfakcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową, a w szczególności ofertą naszych produktów i usług.

 

                                                                                                                                                                              Z wyrazami szacunku,
                                                                                                                                                                             Wojciech Kapias

%d bloggers like this: